СЕ РАСПАДНА ВЛАДИНАТА КОАЛИЦИЈА: ДУИ И ЏАФЕРИ СЕ ЗДРУЖИЈА СО ВМРО ДПМНЕ ПРОТИВ ЗАКОНОТ ЗА ЈО, СДСМ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ФОРМИРААТ НОВО ВЛАДИНО МНОЗИНСТВО!!!

0
1182

Џафери одбиваше денеска цел ден да ја закаже седницата за законот за ЈО цел ден а исто така одби да закаже седница и за разрешување на Мизрахи, Тоа ги изнервира во СДСМ и се заканија дека ќе го сменат ако продолжи да глуми лудило:

Оваа закана пак го изнервира Талат Џафери кој само што ја почна седницата дури во 22 часот ја прекина по само 10 минути.

Ова тотално наликува на фарсата околу оземањето на имунитетот на Трајко Вељановски. Се чини тоа што ДУИ и ВМРО ДПМНЕ беа во коалиција 10 години развило такви блиски релации меѓу нив што тие се чувствуваат меѓу себе како браќа!