Се огласи Зврлевски, дали ќе апси КУРТОНИ во Сител: Материјалите од ПИ мерките се службена тајна, за нивната објава се заканува затвор

0
1149

zvrlevski-540x300

Обемен е материјалот кој го има добиено јавното обвинитеолство за случајот „Пуч“, но и за аферата со прислушувањето која ја објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

– Од добивањето на првите материјали до денес поминаа 20 дена, а бидејќи станува збор за обемен материјал кој треба да се испита и провери неговата веродостојност, но и што се содржи тој, не може да се очекува барем за скоро време јавноста да дознае нешто поконкретно – велат за порталот Плусинфо од Јавното обвинителство.

Целиот текст може да го прочитате ОВДЕ(Плусинфо)