СЕ КРЧКА НОВ 27-МИ АПРИЛ : ВМРОВЦИТЕ ПАК ЌЕ УПАЃАЛЕ ВО СОБРАНИЕ СО ШИПКИ, ПИШТОЛИ И СТАПОВИ ДА ШАМАРААТ И УБИВААТ ПРАТЕНИЦИ?!

0
748

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски му остави рок на премиерот Ковачевски до 10 мај за распишување предвремени избори со што откако му постави ултиматум на премиерот му се закани со ,,досега непрактикувани чекори”.

Што значи оваа директна закана на Мицкоски?! Нов крвав 27-ми април каде вмровци ќе улетаат со шипки, пиштоли и палки да шамарат пратеници?!