СЕ ВСЕЛИЛ ВО СОБАТА НА ЌЕРКА МУ ВО СТУДЕНТСКИ ДОМ, ПА ГИ СИЛУВАЛ ВРСНИЧКИТЕ

0
1431

Ужасна приказна што го шокираше светот е откриена во Њујорк, со детали за злосторствата на татко кој се преселил во студентскиот дом на својата ќерка за да започне сексуален култ, пренесува „news.com.“

Имено, жртвите сега проговориле во нов документарец и ја раскажале приказната за њујорчанецот Лоренс Лари Реј кој експлоатирал бројни млади студентки на колеџот Сара Лоренс во Њујорк.

63-годишникот беше осуден во април за изнуда, трговија со луѓе и принудна работа, откако истрагата откри дека тајно живеел во спалната соба на својата ќерка и ги манипулирал нејзините пријателки за проституција.

Тој е осуден на 60 години затвор и поради своето однесување е осуден на смрт во таа институција, пренесува медиумот.

Според обвинителите, грозоморните злосторства на Реј започнале во 2010 година кога тој се преселил во студентската соба на неговата ќерка. Тој се претставил како нејзин татко и почнал да им дава терапија на младите студентки пред на крајот да ги изолира од нивните семејства.

Во текот на следната деценија, според написите, тој користел насилство, закани и психичко малтретирање за да ги контролира и уништи животите на своите жртви.

Најмалку пет студентки сведочеа пред судот дека Реј изнудил околу 1 милион американски долари (1,4 милиони долари) од нив под лажни обвиненија за оштетување на неговиот имот, па дури и принудил една млада жена на секс за да ги исплати долговите што не ги должи.

За време на судењето, една студентка зборуваше за трајните ефекти од злоупотребата на Реј, изјавувајќи дека нејзината душа е целосно исцедена.

„Неговото зло нè исцеди“, рече Клаудија Друри, жртва на сексуална трговија во изјава за време на изрекувањето на пресудата, додавајќи дека се чувствува длабоко повредена и не може нормално да комуницира.

Другата жртва, Сантос Росарио, имал само 19 години кога го запознал Реј и тврдел дека му била украдена една деценија од животот.