СДСМ : Палењето возило на активист на СДСМ во Центар – уште еден очаен потег на Груевски

0
373

„Насилничкиот инцидент со палењето возило на активист на СДСМ во Центар е уште еден од очајничките потези на Груевски во време на неговиот пад.

sdsm640nasa

Прво беше запален автомобил на активист на СДСМ во Битола, па беше претепан претседателот на општинската организација на СДСМ во Центар, Саша Богдановиќ, беше запален на автомобилот на новинарот  Бранко Тричковски, беше нападнат со шипки новинарот Саше Ивановски а последно пред два дена е запалено и возилото на активист на СДСМ од Центар.

Порачуваме дека професиoналците во полицијата се должни да се издигнат над партиските притисоци од власта и да ги расчистат сите инциденти што се случија последниов период“, се вели во соопштението на СДСМ.