СДСМ : ОТКАКО ГИ ПРИЗНА СРЕДБИТЕ СО ПАЛЧО, МИЦКОСКИ ДА ОДГОВОРИ ШТО ДОГОВАРАЛЕ

0
395
Мицкоски јавно ги призна средбите со Палчо, откако со денови молчеше и  избегнуваше да одговори дали се среќавал со Љупчо Палевски, осомничен за убиствата што ја згрозија јавноста.
Палевски, како што е познато, беше близок соработник на режимот на ДПМНЕ, јавно го поддржуваше Мицкоски, но и нивниот коалициски партнер Левица.
Тие заедно беа дел и од насилните протести со гилотини и мотолови коктели пред Собранието против Францускиот предлог.
Заедно, со ДПМНЕ и Левица, како дел од Бојкотирам беа против против членството во НАТО.
Мицкоски сега да одговори што разговарал и договарал на средбите со Палевски.