СДСМ : НОВ СКАНДАЛ ГИ ТРЕСЕ ДПМНЕ И МИЦКОСКИ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МК ФАТЕН СО КОКАИН!

0
527
Еден од најблиските соработници на градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков, но и на Христијан Мицкоски е фатен како поседува и шмрка кокаин на сред кафиќ во Охрид.
Како што информираше МВР, вчера на 9 декември во 2 часот и 55 минути е приведено лицето А.Т. заради поседување предмети со кокаин.
Истакнатиот член на ДПМНЕ од Пештани, е Александар Толаманоски, со прекар Дандаро, кој работи како просветен работник!
Толоманоски-Дандаро важи за исклчително близок до Мицкоски и градоначалникот Пецаков.
Дали ова се традиционалните и морални вредности што ДПМНЕ им ги промовира на младите и учениците?
Ова е вистинското лице на ДПМНЕ и овој скандал кажува многу за какви луѓе станува збор.
Деструктивност, уназадување, кочничари и криминални структури! Тоа е ДПМНЕ!
Очигледно има многу бело околу ДПМНЕ и Мицкоски,а не само фасадата на Белата палата!