СДСМ : Нема дијалог без оставка на Груевски

0
1170

Порталот Плусинфо, повикувајќи се на партиски извори, пренесува дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната лидерска средба истакнал дека единствено решение за најголемата опозициска парија е оставка на Груевски и формирање на преодна влада.

1117

Странските претставници засега имаат улога на набљудувачи на процесот без да изнесуваат конкретни идеи и предлози. Партиските претставници по кратката пауза се вратија на средбата.