СДСМ и опозицијата ќе ДЕТОНИРААТ нови политички КРИМИНАЛНИ и ШОКАНТНИ аудио снимки од клептоманите на ДПМНЕ и бандата на Грујо и Мијалков во Охрид во 14 часот

0
463
sdsm-marsh-ohrid
Опозицијата во Четврток, во рамки на проектот „Вистината за Македонија“ ќе детонира нова политичка „бомба“ на која ќе бидат објавени нови криминални и клептомански прислушувани разговори од страна на големото уво на Грујо и Мијалков.
Според најавите разговорите ќе се однесуваат на Охрид и, главно, ќе бидат поврзани со случувања од украдените локални избори од страна на власта за кои опозицијата има конкретни докази, по примерот на еден веќе обелоденет разговор, во кој се бара отстранување, односно приведување на опозициски активист од страна на Радникот и шефот на кабинетот на премиерот Мартин Протоѓер.
Настанот ќе се случи во хотелот „Ривиера“, а ќе биде организирана и протестен марш низ градот кој ќе започне од чинарот па се до центарот и срцето на Охрид.