СВЕТОТ ВО НЕВЕРУВАЊЕ И ШОК : ЛЕГЕНДАТА НА Л.А. ЛЕЈКЕРСИ ВО НБА KOШАРКАТА КОБЕ БРАЈАНТ ЗАГИНА ВО НЕСРЕЌА ПРИ ПАД НА ХЕЛИКОПТЕР

0
405

Легендата на НБА кошарката и звездата на Л.А. Лејкерси, Кобе Брајант трагично погина во хеликоптерска несреќа во местото Калабас, Калифорнија, јавуваат светските мејнстрим медиуми.

До несреќата сеуште не е јасно како дојде но од медиумите се дознава дека патувал со приватен хеликоптер каде што никој не го преживеал падот.

Случајот за трагичната смрт на звездата на Л.А. Лејкерси е под истрага.