Сведоштво на сосед за смртта на Крпач: До аболицијата не знаевме дека има истрага против него

0
1072

Пристап до зградата каде е најдено телото на аболицираниот Коста Крпач не е дозволен од страна на полицијата. Влезната врата на зградата постојано е затворена, пренесува „Телма“.

Телма успеа да стапи во контакт со жители на зградата кои сакаа да останат анонимни и кои веќе дале изјава за полициската истрага.

Еден од соседите вели дека слушнал неколку истрели околу 13.30 часот, а потоа во влезот пристигнала полиција. Поради близината на звукот од истрелите, соседот бил сигурен дека станува збор за пукање извршено во зградата.

Не видел ниту пак слушнал друго сомнително однесување. Полицајците не влегле внатре бидејќи вратата била заклучена.

Повеќе детали ОВДЕ