РУСКИТЕ ВОЕНИ СИЛИ ЗАПОЧНАА ДА ЈА БОМБАРДИРААТ И ЗАПАДНА УКРАИНА

0
392

Советникот на украинскиот претседател Михајло Подољак реагираше на твитер за ескалацијата на руските напади низ целата земја.

„Украинските големи градови повторно се подложени на разорни удари“.напиша тој.

Првото гранатирање се случило во Луцк при што биле затворени две котлари, додека три „моќни експлозии“ го погодиле Ивано-Франковск со Днипро.