Рецепт за природна вијагра: Како да ја приготвите?

0
1758

Лубеницата е една од најздравите природни овошки, па така добро сочинета со уште две состојки може да биде неверојатна комбинација на задоволство. Ви го презентираме рецептот како да подготвите домашна виагра.

Состојки:

1. 1/4 лубеница

2. Лимон

3. Калинка

Подготовка:

Состојките треба добро да се измешаат со миксер, а потоа добиената смеса се чува во ладилник.

Употреба: наутро и навечер, на празен стомак, се пие еден филџан од напивката.