РЕЖИМСКИТЕ СВАРОВСКИ КОПИТАРИ од Kривичниот суд го укинаа притворот за уште двајца осомничени во „Tранспортер“

0
483

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 на денешната седница ги уважил жалбите на двајца осомничени во случајот „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство и им ја укинал мерката притвор, одредена од судијата на претходна постапка.

Кривичниот совет им определил мерки обезбедување присуство односно одземање на патна исправа со обврска да се јавува во судот во Битола и забрана да го напуштат живеалиштето.