Режимот ги потроши КУРТОНИТЕ: Груевски ги изолирал, Протоѓер ги редуцирал средбите со главните труби на медиумската фаланга

0
611

protuger-gruevski-protoger1

Премиерот Никола Груевски, според новинарски извори, во последниов период решил најверојатно да се „одмори“ од советите на неговите главни медиумски труби. Меѓу новинарите се коментира дека и сопственикот на Канал 5, Емил Стојменов изминативе недели барал но не добил средба со премиерот. Груевски наместо да го прими веднаш како порано, сега го препраќал кај шефот на кабинетот Мартин Протоѓер, што прилично фрустрирачки делувало за газдата на Канал 5, пишува Либертас.

По стапките на Груевски, и вицепремиерот Пешевски наводно не прифатил средба со шоуменот Миленко Неделковски.

Неговата колешка Мирка Велиновска според овие извори се понудила да се среќава со Протоѓер но се уште на понудата не добила повратен одговор.

Вечерва шоуменот Миленко договорил настап кај Јанко Јади бурек за да ги потсети од кабинетот на Груевски дека тој останува на курсот да ги слави политиките на преродбата и да ја оцрнува опозицијата и нивниот лидер Заев.

Целиот текст може да го прочитате ОВДЕ