Рангелова до Мицковски : Вака се станува лузер по книга

0
3550

Екс пратеничката и поранешна председателка на унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ кое таа самоиницијативно го напушти вечерва на Фејсбук прокоментира за изгласаната доооверба на владата на Заев наспроти секојдневните изјави на лидерот на ВМРО ДПМНЕ и луѓето околу него дека прават ново мнозинство и дека владата на премиерот Заев е падната.

Таа ваквите најави од нејзините сопартијци и лидерот Мицковски на Фејсбук ги нарече уште една лага во низата измислици на Мицковски. Тој, вели Рангелова само за едно е во право- “уценети луѓе мора да пеат како што им е кажано!!!

Пееееј мицкоски, но до кога???

#вакасестанувалузерпокнига#

Фејсбук статус на екс пратеничката Даниела Рангелова.