РАЗОРНА НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА РАЗБУДИ МАКЕДОНИЈА : УАПСЕН СТЕВЧО МУЊА!

0
1001

Утринава полицијата го уапси лидерот на партијата ГРОМ, екс-градоначалник на скопската општина Карпош, Стевче Јакимовски. Јакимовски бил уапсен по налог на јавен обвинител, а  утринава треба да биде изведен пред судија на претходна постапка во скопскиот Кривичен суд.

Јакимовски во август минатата година беше уапсен во врска со три тендери, два општински и еден за плоштадот во населбата Жданец.