РАЗОРНА БОМБА НА ЦВЕТАНОВ: Ало, ВМРОВЦИ на кое дереџе паднавте, главниот ви шеф кодоши моментално во Будимпешта, а Неџби и Христо во Грција

0
1294

„Ајде квазипатриоти, што ќе кажете на овие 2 докуненти?

Еве ви документи како “Глумец” си ги кодошел партиските другари!
Во ВМРО КОДОШКА се претворивте!
Дувло на криминалци и кодоши.
Главниот ви шеф кодоши моментално во Будимпешта, а Неџби и Христо во Грција.

Дали сега ви е јасно на вас квазипатриоти, додека ве глупираат со националистички игри, врвот на партијата продава национални интереси, а кодошите се наградуваат со партиски функции, нафатирани со милионски капитал? “- напиша Ване Цветанов на својот ФБ профил во прилог приложувајќи ги двата документи.

65440962_2100502210242900_3577576864144687104_n

65310983_2100502156909572_5547769918637735936_n