РАЗОРНА БОМБА НА ВАНЕ ЦВЕТАНОВ, ГОТОВО Е СО ГОГА: Сиљановска лично го изготвила АКТОТ ЗА СРАМНАТА АМНЕСТИЈА НА ХОРХЕ за спас на Грујо и бандата?!

0
3371

Премиерот Зоран Заев од Велес јавно ја праша Сиљановска:

ДАЛИ ТАА ЛИЧНО го изготвила АКТОТ ЗА ОПШТАТА СРАМНА АМНЕСТИЈА од 2016-та година, што ја прогласи Иванов, а со која што се обиде да ги спаси Грујо и целата банда ????

Чекаме одговор!

П.С.

Ако Сиљановска е мозокот и креаторот на најгнасниот политички потег во историја на Македонија, ЗАМИСЛЕТЕ ШТО БИ МОЖЕЛА ДА НАПРАВИ КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВА НЕ ДАЈ БОЖЕ!

Затоа умот во глава драги пријатели!

ФБ статус на Ване Цветанов