РАЗОРНА БОМБА КРЕНА ПАНИКА – ПОЧНАА МАФИЈАШИТЕ ДА МОЛАТ ЗА СПАС: Сеат Кочан забележан денеска во влада!!!

0
1972

Бизнисменот и обвинет во случај на СЈО, Сеад Кочан, попладнево е забележан во Владата, објави порталот А1Он.

Не е познато дали Кочан бил на средба со некого од Владата. Тој е обвинет за нелегално добиен тендер во вредност од 17 милиони евра.

ладината прес служба не може да ја потврди информацијата дека бизнисменот Сеад Кочан денеска бил на средба во Владата, откако во медиумите беше објавено дека бизнисменот попладнево бил во Владата.

-Не можам да ја потврдам информацијата со кого Кочан имал средба и дали имал средба со некого. Не станува збор за некаква официјална средба која би стигнала до владината прес служба. Утре повторно ќе провериме, изјави за „Фокус“ владиниот портпарол Миле Бошњаковски.

Сеад Кочан е обвинет во случај на „СЈО“ за нелегално добиен тендер во вредност од 17 милиони евра.