ПУКАЊЕ ПРЕД АМЕРИКАНСКИОТ КОНЗУЛАТ ВО САУДИСКА АРАБИЈА – ИМА МРТВИ

0
695
Две лица загинаа во пукање пред американскиот конзулат во Џеда, Саудиска Арабија.

Според првичните информации, вооружени маж излегол од возилото и отворил оган кон конзулатот.Локалните медиуми јавуваат дека напаѓачот е убиен, а во нападот загинал и член на обезбедувањето на конзулатот.