ПРОНАЈДЕНА ДРОГА НА ПЛАЖА ВО БЛИЗИНА НА ОХРИД

0
392

Во текот на вчерашниот ден, околу 2 часот, на плажа во близина на Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Б. Т. (34) од Охрид. При преглед во возилото „бмв“, со охридски регистарски ознаки, кое го управувал, полициските службеници пронашле и одзеле кокаин и марихуана.

Подоцна, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и метален грендер со остатоци од марихуана.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.