Продуктивна ноќ во Собранието: Разрешена Мизрахи и изгласани измените на Изборниот законик

0
1151

Пратениците ноќеска ја разрешија техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи.

62 пратеници гласаа за разрешување, поради прекршување на Уставот и некористење на новото уставно име на таблата во Министерството.

Исто така, пратениците ги изгласаа и измените на Изборниот законик во седницата која траеше до четири часот изутрина.