ПРИ ПРЕТРЕС ВО ЧУЧЕР САНДЕВО ПРОНАЈДЕНА ДРОГА, ЛИЦАТА СЕ ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА

0
424

Денеска (03.01.2024) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога, по претходно добиена судска наредба, извршен е претрес во викенд куќа во Чучер Сандево, скопско, кај С.Н.. За време на претресот во објектот се затекнати и Х.С. и Г.Г.. При тоа, кај Г.Г. е пронајдена прашкаста материја, а во стара куќа во склоп на дворот пронајдена е грутчеста материја.

Лицата се лишени од слобода и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.