ПРИ ПРЕТРЕС ВО СЕЛО ЛАСКАРЦИ ПРОНАЈДЕНИ СЕ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

0
471

По преземени мерки и активности, денеска (20.10.2023) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје, извршија претрес на дом и други простории кај С.З. во село Ласкарци,скопско.