ПРИСТИГНАА 30.000 ВАКЦИНИ ,,СИНОВАК” ОД НАШИТЕ НАТО БРАЌА ТУРЦИТЕ

0
209

Денес пристигаа 30.000 вакцини „Синовак“ како донација од пријателска Турција. Уште еднаш сакам да изразам голема благодарност до Република Турција и претседателот Реџеп Таип Ердоган за поддршката, но пред се, за експресната испорака на ветената количина која е многу значајна за нас. Вакцините во најкраток рок ќе бидат дистрибуирани до вакциналните пунктови ширум државата.

Фејсбук статус на министерот за здравство, Венко Филипче.