Прилепчани жестоко го запукаа Миле Јанакиески : Со кое лице бе Миле ќе се појавиш пред нас а?!

0
1426

Како што објавува порталот Револуционер.мк вечерва добиле писмо од револтирани прилепчани кои што ги слушнале денешните разговори кои ги објави лидерот на опозицијата Зоран Заев, а се однесуваат на изборните нерегуларности т.е. системска кражба на гласови. Во тие разговори министерот Јанакиески безобразно ги пцуе и своите сограѓани, прилепчани.

mile-janakievski-640x360

Во продолжение еве го писмото што го добил порталот:

“Ах, бе Миле. Ако до вчера ни беше чест и гордост дека имаме министер во Владата на Република Македонија, од денеска можеме комотно да ти кажеме дека чуствуваме јад, гад, бес, срам поради тоа што имаш прилепски корени.

На кој прилепчани бе Миле му е*а мајката в п*чка? Имаш ли лице имаш ли душа, или можеби министерот Ставревски бил во право кога те нарече “КОПИЛЕ”.

Многу добро прилепчани памтат, и знаеш и сам како велат, памти па врати.Ти мислиш дека ќе бидеш вечен, имаш ли претстава каде ќе одиш при смена на власт ?

Ако до вчера идеше и во штабови, во маалски комитети од денес ти порачуваме да не доаѓаш воопшто, твоето доаѓање на комитската вечер нека ти биде твое последно доаѓање.

Татко ти Мишко сигурно после овие денешни снимки во гробот се превртува, за ова што им го правиш на прилепчани.Ама немој да се секираш ќе ни падниш в раце !

Како ќе се појави бе Миле вујко ти Ицко Чупарко утре на работа, и тој не е лош со потезите кои ги влечи, и тој мајката му е*а на прилепчани, изгледа ти од него учиш? А?, (за оние кои што не знаат Ицко Чупарко е вујко на министерот Јанакиевски, брат на неговата мајка, инаку попознат како десна рака на градоначалникот на Општина Прилеп, Марјан Ристески)

Како си можел бе Миле да бидеш толку бездушен кон твоите соограѓани, па ти овде во Прилеп имаш роднини, пријатели, школски другари со кое лице ќе ги погледнеш во очи, ако до сега не знаевме кој ни ја е*а мајката в п*чка сега ни е јасно како ден…

За крај Миле, само едно ќе ти порачаме и тоа по ПРИЛЕПСКИ, КОГА ТОГАШ ЧЕ НИ ПАДНИШ В РАЦЕ, И САМ ЗНАЈШ ДЕКА СТАПОТ ИМА ДВА КРАЈА, СЕГА ТИ САМ МАВАШ ПО НАС, А ПОТОА СИТЕ НИЕ ЌЕ МАВАМЕ ПО ТЕБЕ !!! “