ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ,,АЛТЕРНАТИВА” АФРИМ ГАШИ Е ДЕФИНИТИВНО НОВИОТ СПИКЕР НА СОБРАНИЕТО, ТАРАВАРИ НОВ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВИ, МЕЏИТИ НА МЕСТОТО НА ГРУБИ

0
144

. Претседателот на „Демократско движење“, Изет Меџити ќе биде вицепремиер за политички систем, а истовремено и министер за животна средина. Неговата партија ќе има и двајца заменици министри во транспорт и врски и во МВР.