Претседателката на врховниот суд Лидија Неделкова: Повеќе сакам бисери, отколку „Сваровски“!

0
2013

lidija nedelkova

Не сум добивала подароци, како што гледате повеќе сум љубител на бисери отколку на „Сваровски“, изјави Лидија Неделкова, претседателката на Врховен суд денеска на одбележувањето на Денот на правосудството, пренесува Плусинфо. Таа вели дека ги слушнала снимките што ги објави СДСМ, но не е сигурна дека за неа станува збор во еден од разговорите кој е воден меѓу директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, и судијката Софија Лаличиќ .

Целата сторија може да ја прочитате ОВДЕ(Плусинфо)