ПРЕТРЕС ВО ПРИЛЕП, ПРОНАЈДЕНИ СТЕБЛА И ГРАНКИ ОД КАНАБИС, ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

0
475

На 26.12.2022 во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода Х.П. (19) од Прилеп. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе стебла од растението канабис и гранки од растението канабис. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.