ПРЕТРЕС ВО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА, ПРОНАЈДЕНА ПУШКА, ДЕЛОВИ ОД ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА

0
523

На 06.03.2023 полициски службеници од ОВР Делчево го лишиле од слобода И.Г.(30) во с.Моштица, општина Македонска Каменица.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени воздушна пушка „Умарех“ калибар 4,5 мм, метална цевка од ловечка пушка со должина од 35 см, метална цевка со должина од 55 см и кутија со 119 дијаболи. Тој бил задржан во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.