ПРЕСВРТ – ВМРО-ДПМНЕ СЕ СОГЛАСИ ДА СЕ ФОРМИРААТ РАБОТНИ ГРУПИ СО СДСМ И ОСТАНАТИТЕ ПАРТИИ ЗА ЗАБЕЛЕШКИТЕ НА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ?!?!

0
955

Ќе се формираат работни групи помеѓу политичките партии кои ќе работат на предлог забелешки на преговарачката рамка која е предложена, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Предлогот е во тие работи групи да има по двајца претставници од ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, по еден од ДУИ и Алијанса за Албанците и уште еден од помалите партиите кои се дел од парламентот.

Според најавите, се очекува првата средба да се одржи утре.