Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица на гости кај Рамуш Харадинај во Приштина

0
1302

Премиерот Зоран Заев и сопругата Зорица Заева, вчера биле во приватна посета на косовскиот премиер Рамуш Харадинај.

Харадинај за гостопримството кое им го укажал на Заеви напиша на својот Фејсбук профил:

– Заедно со Анитен, го поздравивме нашиот личен пријател и македонски колега, Зоран Заев, со неговата сопруга Зорица, со желба за нашето пријателство да размислуваме за односите меѓу нашите две земји и народи.