Премиерот Заев во друштво со Бил Гејтс, Гутереш, Могерини и останатите светски лидери во заедничко видео обраќање по повод 9 Мај

0
1101

Во видеото по повод 9-ти мај – Денот на Европа се обраќаат важни личности од Светот, меѓу кои и премиерот Зоран Заев, како и првиот човек на ООН Антоонио Гутереш, познатиот милијардер и основач на една од најмоќните технолошки компании Мајкрософт Бил Гејтс, како и дузина други важни личности од светското општество.