ПРЕКРАСНО ВИДЕО : ЗВЕЗДАТА НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД БРУНО ФЕРНАНДЕШ МУ ГО ЧЕСТИТА РОДЕНДЕНОТ НА НАШИОТ ХЕРОЈ ЈАНЕ ВЕЛКОВСКИ

0
86

Македонската гордост, Јане Велковски денеска слави роденден.

Младото момче кое ги освои срцата на најголемите светски фудбалски ѕвезди денеска доби видео честитка од еден од најдобрите играчи на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернанрес.

Емотивна честитка до Јане за неговиот роденден испрати и нашиот репрезетативец, Бобан Николов.