ПО 11 ГОДИНИ, ЗАГАРОТ НА МИНЧО, ЗИКОВ СОБРА ХРАБРОСТ ДА СТАВИ НА НАСЛОВНА ВО КАПИТАЛ ЧОВЕК КРИТИЧАР НА ГРУЕВСКИ, И ТОА БАШ ИДНИОТ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, МИНЧО СЕ СПРЕМА ЗА НОВО ТЕНДЕРАШЕЊЕ, 250 МИЛИОНА ЕВРА ОД ГРУЈО МУ СЕ МАЛЦЕ?!?!

0
2546

Минчо почна да се лиже кај Заев, ебати бизнисменот кој 10 години му го цицаше патлакот на Грујо а сега се наведнува за да го лапне и патлакот на Заев…12027815_10153743190882932_9032738823823642492_n

Еј десет години Зиков, загарот и потрчко на Минчо, не се осмели да стави на насловна во Капитал некој критичар на власта, само Грујовите олигарси ги лепеше со години и години, и сега конечно се охрабри, кога ВМРО ДПМНЕ падна од власт…

КУРВИ КРЛЕЖИ ПАРАЗИТИ МЕДИСКИ!!!

Заев во едно интервју кај Оливера Трајковска раскажа како катната гаража до новото седиште на ВМРО ДПМНЕ е градена по 2000е за метар квадратен и дека со тие пари е изградено и седиштето на ВМРО ДПМНЕ кое е подарок од Минчо до мафијата!

Гаражата ја градеше токму фирмата на Минчо Јорданов, Бетон, која фирма има земено 250 милиона евра тендери за Скопје 2014-та!

Слушнете што зборуваше Зиков во 2012-та во време кога Грујо беше најмоќен!

Најсрамно беше однесувањето на Зиков во емисијата на Миленко кога гостин беше Грујо и он се свиваше како змија пред него.

Извор : Мактел.Мкt