По протестите приведен еден демонстрант, повредени 6 полицајци

0
501

Епилогот на вчерашните протести во близина на штабот на ВМРО-ДПМНЕ е шестмина повредени полицајци, а еден од протестантите бил приведен.

И вчера низ центарот на Скопје протестираа незадоволни граѓани против одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за аболиција на политичари и нивни соработници.