ПО НАСИЛЕН ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ ПРОСЛЕДЕН СО ИСТРЕЛИ ВО КУЌАТА НА КРИЛНИОТ НАПАЃАЧ НА ПСЖ, АНХЕЛ ДИ МАРИА КИДНАПИРАНИ СЕ НЕГОВИТЕ ДЕЦА И НЕГОВАТА СОПРУГА

0
253

Откако светските спортски медиуми објавија за шокантна случка за време мечот на ПСЖ и Нант поврзана со крилниот напаѓач на ПСЖ, Анхел Ди Мариа кој во 58-ма минута од второто полувреме беше заменет во второто полувреме откако му беше соопштено дека во неговата куќа се извршило провала додека неговата сопруга и дете биле во неа по наводната шпекулација дека постои сценарио покрај грабеж да има и киднапирање дознаваме дека и официјално се киднапирани неговата сопруга и неговите деца.