ПО ВЕЧЕРАТА СО ЕРДОГАН, ПО ЦРНАТА ЛИСТА ОД БАЈДЕН, ЗАЕВ ВЕЧЕРВА ЌЕ ВЕЧЕРА СО МАКРОН, ВМРОВЦИТЕ НЕ ЗНААТ ШТО АМПА ГИ СНАШЛА

0
496
zaev-makron

Премиерот Зоран Заев денеска во Париз ќе оствари работна средба со претседателот на Франција Емануел Макрон.

Дел од владината делегација се вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Во рамки на посетата, со која се одбележуваат 28 години од воспоставувањето дипломатски односи меѓу двете земји, ќе се оствари и работна вечера со претседателот на Франција, Макрон.