Почина тригодишно девојче во Прилеп, лекарите се сомневаат дека се затруло со храна

0
1119
M4034S-4211
M4034S-4211

Медицинскиот центар во Прилеп околу 8 часот утрово пријавил во полициската станица дека кај нив била донесена почината тригодишна Анета Реџеповскаод Прилеп, јави Прес 24.

Неофицијалните информации се дека лекарите се сомневаат оти се работи за труење од храна.