ПОЧИНА ЕДЕН ОД СИНОЌЕШНАТА ПРЕСТРЕЛКА НА ,,ПЛАСТИЧАРСКА”

0
54

Во престрелката што вчеравечер се случи на булеварот „Никола Карев“ или „Пластичарската“ улица во Скопје има една жртва и тројца повредени.

Според првичните информации повредени се три лица, едно од нив починало на скопските клиники.

Во полицијата во 23.40 часот е пријавено дека на бул.Никола Карев има пукање каде има повредени лица. Во 23.45 часот е пријавено е дека едно лицето Т. А. со повреди од огнено оружје е пренесено во ГОБ Наум Одридски. Во 23.51 часот од Ургентен Центар е пријавено дека кај нив се донесени 2 лица исто така со повреди од огнено оружје. Се работи за лицата О. Б. и А.И. од Скопје. Во 00.45ч од Ургентен Центар е пријавено дека лицето А. И. починало. Убиениот како што е дознава е познат музичар.