Постудено утро – пријатен ден

0
915

Во текот на утрешниот ден (08.02.2017) водушниот притисок во Македонија ќе бележи тенденција на пораст што ќе услови утре времето да биде умерено облачно со сончеви периоди кој ќе бидат значително почести во јужните предели. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој Долж Повардарието ќе се засилува.

model_moddeuhd_2017020706_30_954_1

Во северозападните планински предели не се исклучува можноста за сосема слабо провејување на снег.

Минималната температура ќе се спушти во интервалот од -5 до 3 степени.

Максималната температура ќе се искачи во интервал од 5 до 13 степени.

Подготви: СЛАВЧО ПОПОСКИ!