ПОРАНЕШЕН КОЛЕГА ГО ОТКРИ: НАЈГОЛЕМИОТ ВМРОВСКИ БОТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ, ЗЛАТКО КОВАЧ РАБОТИ ЗА СПУТНИК, САД!

0
5266

Линк до сторијата во американскиот портал Политико каде поранешен колега го откри Златко Ковач како еден од тројцата вработени во рускиот веб сајт Спутник, во Вашингтон, САД.

Погледнете во каква куќа живее во САД:

Значи овој човек е на платен список на Кремљ, живее во Вашингтон и работи дење ноќе со лажни вести да не успее договорот со Грција за Македонија да не влезе во ЕУ и НАТО, по цена потоа и војна да има во земјава.

Копилето се преставува како голем патриот, а работи за пари против Македонија.

Какво гасно гомно, каков изрод…