Поради дождот пренасочен сообраќајот на автопатот Гостивар-Тетово-Скопје, се уште во прекин и обиколницата

0
372

Поради обилни врнежи од дожд утринава патничкиот сообраќај на автопатот Гостивар – Тетово – Скопје поточно од клучката Југ е пренасочен преку тетовското градско подрачје до клучката Север.

Поради невремето што го зафати скопскиот регион од саботата во прекин е и сообраќајот по скопската обиколница од клучката Хиподром до клучката Сарај.

На останатите државни патишта сообраќајот се одвива без забрани, по влажни коловози.

Авионскиот сообраќај во земјава се одвива нормално по утврдениот возен лет. Досега, според информациите објавени на веб страницата на скопскиот аеродром, се реализирани сите планирани полетувања и слетувања.