Попоски: Погледнете што може да очекуваме од утрешниот ден (среда)

0
432

Територијата на Македонија и понатаму ќе биде во поле на висок воздушен притисок и на стабилна и сува воздушна маса која ќе услови сончево време со слаб до умерен додека Долж Повардарието како и на планините повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура на воздухот ќе се спушти во интервал од -6 до 1 степен.

Максималната температура на воздухот ќе се искачи во интервалод 4 до 11 степени.ECM1-24-2

Следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ