Попоски: Во среда нов фронт – погледнете какво време ќе имаме следните два дена

0
1347

Утре (27-2.2017) како и во вторник (28.07.2017) времето во Македонија ќе биде претежно стабилно, суво и релативно топло односно сончево со умерена облачност која локално и повремено е можно да се зголемува. Утре (понеделник) во северозападните планински предели не се исклучува можноста за сосема слаб дожд. ќе дува слаб до умерен ветер од јужен а во (вторник) од југозападен правец и истиот на некои места повремено ќе се засилува по интензитет.ECM1-24-4

Максималните температури во следните два дена ќе се искачат во интервалот од: Утре (понеделник) од 10 до 17 степени додека во вторник од 12 до 19 степени.

Во среда над Македонија ќе помине еден многу брз фронтален систем од северозапад кој ќе донесе нови врнежи од дожд додека снег ќе паѓа само на високите планини. Повеќе детали во врска со ова очекувајте наскоро.

Следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ