ПОДНЕСЕНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА КУМАНОВЕЦ, ЈА ЗАПАЛИЛ КУЌАТА НА ТАТКО МУ

0
338

МВР информира дека вчера во 11.50 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.С.(47) од Куманово. Тој се сомничи дека предизвикал пожар во куќа на улица „Анѓа Ранковиќ“ во Куманово, сопственост на неговиот татко И.С.. Н.С. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.