Погледнете кој клика лајк на фб статусите на Васко Ефтов и се ќе ви стане јасно…

0
1651

vasko-eftov-galeb-300x225

Погледнете кој клика лајк на фб статусите на Васко Ефтов и ќе ви стане јасно дека  Васето е и официјално најновиот владин трабант! На фб статусот од гостувањето во Канал 5 каде го обвини СДСМ дека ја дестабилизира Македонија и стои зад инцидентот во Гошинце:

vasefblajkovi

Освен што си кликна самиот лајк на своjoт статус:

lajkvase3

Лајк му кликnа и Александар Даштевски кој секој ден е на МТВ, Алфа, Канал 5 и Сител и во РСМ каде плука по СДСМ:

lajkvase1 Screenshot_15-480x260

И Златко Кескоски кој пак исто така е редовно на режимските медиуми:

lajkvase2 keskovski5001-480x269