Погледнете какво време може да очекуваме до крајот на денешниот ден

0
1377

До крајот на денешниот ден времето ќе се задржи умерен до значително облачно и студено, локално ќе има и сончеви периоди. Во текот на попладневните часови не се исклучува можноста за локално и сосема слабо провејување на снег.

Ќе дува умерен ветер од северен правец кој на некои места повремено ќе се засилува.

model_moddeuhd_2017012512_24_954_1-760x684

Температурата ќе се движи во интервал од -5 до 3 степени.

Во текот на вечерните часови и во текот на ноќта кон утрешниот ден (петок) облачноста насекаде ќе се намали.

Временската прогноза ја подготви СЛАВЧО ПОПОСКИ!