ПОВТОРНО СКАНДАЛ СО СНИМАЊЕ НА ПАЦИЕНТИ ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА – ПРИВЕДЕНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА КОЈА ВИДЕОТО ОД БОЛНА ЖЕНА ГО СПОДЕЛИЛА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

0
363

46-годишната А. А. од тетовска Брвеница е задржана е во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, соопшти полицијата.

Полициски службеници на СВР Тетово, синоќа, околу 20.10 часот ја лишиле од слобода 46-годишната А. А. од тетовска Брвеница.Таа претходно била пријавена од 47-годишниот И. Б. од тетовско Слатино дека во тетовската Клиничка болница, каде што била вработена, неовластено ја снимила неговата сопруга, која била хоспитализирана на едно од одделенијата.Снименото потоа го објавила на социјалните мрежи.

Задржана е во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, соопшти полицијата.